Sposób wytwarzania (produkcja) | Materialise Poland

Sposób wytwarzania (produkcja)

Additive Manufacturing (AM), powszechnie znane jako drukowanie 3D,  jest procesem produkcji, który przekształca model 3D w obiekt rzeczywisty poprzez łączenie ze sobą kolejnych warstw materiału. Kontrastuje to z większoscią tradycyjnych technik dotyczących sfery produkcyjnej, takich jak obróbka skrawaniem, które są subtraktywne i polegają na usuwaniu materiału w celu uzyskania końcowego elementu.

Usługi Additive Manufacturing Materialise korzystają z szerokiej gamy rewolucyjnych technologii, w tym spiekania laserowego (SLS), FDM, Stereolitografii, Polyjet i ZPrinting. Ponadto Materialise dysponuje w pełni wyposażoną fabryką odlewania próżniowego (VC). 

Pomagamy firmom z coraz szerszego zakresu branż, m.in.: motoryzacyjnej, maszyn przemysłowych i urządzeń, elektroniki użytkowej, towarów konsumpcyjnych i mody. Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem swojej wydajności, redukcją kosztów, tworzeniem zrównoważonych produktów, lub tworzysz coś zupełnie unikalnego, przy czym tradycyjne metody produkcyjne mogą okazać się zawodne, Additive Manufacturing może okazać się idealną technologią dla Twoich projektów. 

 

 

 

drukowanie 3D stwarza nowe możliwości projektowe

5 powodów, by wybrać drukowanie 3D

•  elementy złożonej konstrukcji bez dodatkowych kosztów
• przekroczenie ograniczeń technologii konwencjonalnych
• zmiany projektów bez żadnych przeszkód
• brak konieczności inwestowania w narzędzia produkcyjne
• skrócenie czasu wejścia na rynek

 
 

 

Additve Manufacturing idealnym rozwiązaniem dla produkcji krótkoseryjnej (od 1 do 100.000 sztuk)

Drukowanie 3D może być stosowane do tworzenia funkcjonalnych elementów plastikowych, takich jak:

• złożone maszyny i urządzenia przemysłowe
• wyroby medyczne
• niestandardowe narzędzia produkcyjne: przyrządy i uchwyty
• chwytaki do linii montażowych

Zapraszamy do zapoznania się naszymi przykładami zastosowań dla przemysłu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspierać naszych klientów, czy wprowadzać aplikacje druku 3D w rzeczywistość.

 

Materialise Additive Manufacturing oferuje:

Partner w tworzeniu

Additive Manufacturing  oferuje unikalny sposób rozwiązywania złożonych problemów projektowych. Ale co to oznacza dla Twojej firmy? Jako, że istnieje bardzo wiele zastosowań AM, zapraszamy do kontaktu z nami i połączenia własnego doświadczenia, wiedzy i kreatywności z naszymi możliwościami. Wspólnie możemy znaleźć unikalne rozwiązania dla nawet największych wyzwań projektowych.


> Możesz również zweryfikować adekwatność swojego projektu dla drukowania 3D na www.3DPrintBarometer.com

 

Projektowanie i inżynieria dla druku 3D

Technologie Additive Manufacturing oferują swobodę projektowania bardzo skomplikowanych elementów, a to daje projektantom niezwykłe narzędzie do rozwiązywania najtrudniejszych wyzwań dla produktu. Nasz kreatywny zespół projektantów wie, jak stworzyć projekt nadający się do drukowania 3D. Jeśli naprawdę chcesz w pełni wykorzystać potencjał tych technologii, zaangażuj nas w swój kolejny projekt już na etapie projektowania. 

> Dowiedz się więcej odwiedzając naszą stronę poświęconą projektowaniu i inżynierii


 

Certyfikaty Additive Manufacturing

Materialise oferuję korzystanie z największej na świecie, najbardziej zaawansowanej fabryki technologii Additive Manufacturing i dba o najwyższe standardy produkcji. Posiadamy certyfikat ISO 9001, a dla produkcji wyrobów medycznych, certyfikat ISO 13485. Wszystkie nasze projekty są zgodne z procedurami, które gwarantują, że każdorazowo otrzymasz dokładnie to, czego oczekujesz.