Usługi projektowania i inżynierii | Materialise Poland

Usługi projektowania i inżynierii

 

Nasz zespół inżynierów koncentruje się na drukowaniu 3D dla przemysłu

Dzięki brakowi ograniczeń, drukowanie 3D wprowadziło nowy sposób myślenia o projektowaniu. Nasz zespół kreatywnych inżynierów wie, jak stworzyć projekt specjalnie dla drukowania 3D. Jeśli naprawdę chcesz w pełni wykorzystać potencjał tych technologii, zaangażuj nas w swój koncept już na etapie projektowania.

Materialise dysponuje międzynarodowym zespołem 15 wysoko wyspecjalizowanych projektantów i inżynierów CAD, którzy obsługują klientów z różnych branż przy wykorzystaniu dedykowanego projektu dla Additive Manufacturing. Nasz zespół  wspierany jest przez ponad 80 maszyn produkcyjnych, specjalistów w każdej z technologii oraz zaplecze programistów. 

 

Usługi skanowania 3D i wykonywania pomiarów

Skanowanie 3D jest bardzo wszechstronną technologią wraz z drukiem 3D. Firma Materialise posiada najnowocześniejsze, precyzyjne przyrządy pomiarowe w celu zaoferowania kompletnych i profesjonalnych usług skanowania dla zapewnienia kontroli jakości, STL + druku oraz inżynierii odwrotnej

>> Więcej informacji na temat skanowania

 

Optymalizacja danych dla Rapid Prototyping

Nasz zespół inżynierów pomoże Państwu w najbardziej wymagających projektach prototypowych przy użyciu następujących usług:

  • naprawa zeskanowanych plików, danych lub elementów

    Materialise pomógł inżynierom Jaguara zrealizować wytrzymały Jaguar CX-75 concept car, poprzez dodanie niezbędnych wewnętrznych żeber i konstrukcji wzmocnień.
  • utworzenie pliku 3D (projekt powierzchni B), począwszy od danych A

  • złożone cięcia

  • tworzenie struktur wzmacniających

  • Szybkie tworzenie modeli redukcyjnych do testów w tunelu aerodynamicznym i innych zastosowań

>> Skontaktuj się z nami

 

 

Projektowanie dla Additive Manufacturing

Inteligentnie zaprojektowana ściana Materialise pokazuje jak przewyższyć dzisiejsze ograniczenia projektowe.

Posiadając największe na świecie możliwości produkcyjne w odniesieniu do Additive Manufacturing, nasi inżynierowie znają mocne i słabe strony technologii lepiej, niż ktokolwiek inny.

 Współpracujemy z Tobą w celu:

  • maksymalizacji funkcjonalności
  • dostosowania projektu do właściwych materiałów i technologii
  • minimalizacji kosztów

Skontaktuj się z nami >>

 

Materialise nadaje teksturę do prototypu S-Cure firmy Samsonite

Teksturowanie powierzchni

Dzięki oprogramowaniu 3-Matic Materialise, struktury mogą być nakładane bezpośrednio na pliki STL o skomplikowanych kształtach, które mogą być następnie drukowane. Jest to jedyny sposób, aby wytworzyć prototypy, które zawierają rzeczywiste tekstury. Teksturowanie umożliwia również uzyskanie estetycznego wyglądu i funkcjonalności.

>> Więcej o zleceniu wykonywanym dla Samsonite

 

Konstrukcje lekkie

Lekkie konstrukcje utworzone przy użyciu oprogramowania 3-matic firmy Materialise

 

Jedną z kluczowych zalet Additive Manufacturing jest możliwość stworzenia kształtów, niemożliwych lub zbyt kosztownych do wykonania w produkcji konwencjonalnymi metodami. Nasi inżynierowie mogą zoptymalizować Twoje projekty i stworzyć na ich podstawie lekkie komponenty.